SZKOŁA BLISKOŚCI

MAGDALENA TYRAŁA

Wasz seks

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a boicie się zapytać – oto myśl przewodnia cyklu „Wasz seks”,
poświęconego relacjom damsko-męskim, ludzkiej seksualności, satysfakcji w sypialni i zdrowiu seksualnemu.
Zapraszamy do oglądania!

Jakie choroby powodują obniżenie libido u kobiet?

Spadek libido u kobiety może mieć związek z różnymi problemami natury medycznej, ale też kłopotami w relacji między partnerami, a nawet rutyną i brakiem satysfakcji z życia seksualnego.
– Cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie krwi, problemy z pęcherzem, torbiele jajnika, mięśniaki macicy – te dolegliwości najczęściej generują brak ochoty na seks – wyjaśnia Magdalena Tyrała, ekspertka ds. seksuologicznych.

Dlaczego kobieta może nie mieć ochoty na sex?

– Problem z pożądaniem często ma związek z problemami w związku – mówi Magdalena Tyrała, ekspert ds. seksuologicznych. – W takich wypadkach wskazana jest wspólna terapia. Kobieta będzie też unikać aktu seksualnego, jeśli nie może zrealizować swoich potrzeb podczas współżycia. Pożądanie trudno jest też wzbudzić w związku z długim stażem, ponieważ w miarę upływu czasu atrakcyjność partnera w naszych oczach zmniejsza się.

Jakie choroby mogą wpływać na problemy ze wzwodem?

W tym odcinku cyklu „Wasz seks” rozmawiamy o sposobach radzenia sobie z zaburzeniami wzwodu mającymi podłoże psychologiczne. – Ważne jest, by uświadomić sobie, że ten problem zdarza się każdemu. Trudność z osiągnięciem wzwodu dwa razy w miesiącu nie oznacza jeszcze impotencji – przekonuje Magdalena Tyrała, ekspert ds. seksuologicznych. – Rola kobiety jest tu bardzo duża; wymagana jest wyrozumiałość – dodaje.

Jak wychowanie wpływa na seksualność kobiety?

Mężczyźni często narzekają, że ich partnerki nie chcą się kochać. Dlaczego u zdrowej fizycznie kobiety może wystąpić brak ochoty na seks? – Problem z pożądaniem często ma związek z problemami w związku – mówi Magdalena Tyrała, ekspert ds. seksuologicznych. – W takich wypadkach wskazana jest wspólna terapia. Kobieta będzie też unikać aktu seksualnego, jeśli nie może zrealizować swoich potrzeb podczas współżycia. 

Czy przez łóżko kobieta może wyleczyć się z kompleksów?

W kolejnym odcinku cyklu „Wasz seks” bierzemy pod lupę zahamowania polskich kobiet w sferze seksu i cielesności. – Polki nie lubią eksperymentować w sypialni. Kojarzy im się to najczęściej z pornografią i środowiskiem prostytutek. Stąd pokutuje pogląd, że „porządnej Polce” nie wypada robić w łóżku „pewnych rzeczy”, do których należy chociażby seks oralny – mówi ekspert ds. seksuologicznych, Magdalena Tyrała. 

Orgazm pochwowy czy łechtaczkowy?

Mężczyźni często narzekają, że ich partnerki nie chcą się kochać. Dlaczego u zdrowej fizycznie kobiety może wystąpić brak ochoty na seks? – Problem z pożądaniem często ma związek z problemami w związku – mówi Magdalena Tyrała, ekspert ds. seksuologicznych. – W takich wypadkach wskazana jest wspólna terapia. Kobieta będzie też unikać aktu seksualnego, jeśli nie może zrealizować swoich potrzeb podczas współżycia. 

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Większość mężczyzn przynajmniej raz w życiu doświadczyło lub doświadczy problemów z erekcją. By stwierdzić, czy problem jest natury fizjologicznej, czy psychologicznej, należy się obserwować. O tym, co może prowadzić do zaburzeń erekcji, mówi w poświęconym tej kwestii odcinku cyklu „Wasz seks” Magdalena Tyrała, ekspert ds. seksuologicznych.
.

Jak cykl owulacyjny kobiety wpływa na jej ochotę na seks

U kobiet ochota na seks zwiększa się wraz z poziomem estrogenów, które zaczynają się uaktywniać w organizmie w czasie 28-dniowego cyklu. Dlatego też kobiety mają największą ochotę na seks tuż przed owulacją, kiedy poziom hormonów jest najwyższy. Zdarza się również, że odczuwają silną potrzebę seksualną tuż przed okresem, jednak kiedy zaczynają się „trudne dni” ich potrzeby się wyciszają.

Jak poradzić sobie z zaburzeniami wzwodu?

W tym odcinku cyklu „Wasz seks” rozmawiamy o sposobach radzenia sobie z zaburzeniami wzwodu mającymi podłoże psychologiczne. – Ważne jest, by uświadomić sobie, że ten problem zdarza się każdemu. Trudność z osiągnięciem wzwodu dwa razy w miesiącu nie oznacza jeszcze impotencji – przekonuje Magdalena Tyrała, ekspert ds. seksuologicznych. – Rola kobiety jest tu bardzo duża; wymagana jest wyrozumiałość.

Jak zbudować pożądanie seksualne u kobiety?

„Jaki dzień, taka noc” – ta zasada rządzi pożądaniem seksualnym u kobiety. Emocje, których doświadcza ona w ciągu dnia, decydują o jakości jej życia seksualnego. Nie bez znaczenia jest tutaj postawa partnera i budowanie przez niego nastroju sprzyjającego fizycznej bliskości. – Kobieta może też sama w ciągu dnia uwrażliwiać się na dotyk i budować w sobie ochotę na seks. Może to robić nawet podczas wklepywania balsamu czy ubierania się – mówi Magdalena Tyrała, ekspert ds. seksuologicznych. 

Jak mężczyzna powinien o siebie dbać by uniknąć…

Jak mężczyzna powinien o siebie dbać, by uniknąć problemów w łóżku? Czy suplementy diety wspomagające potencję są skuteczne i bezpieczne? Czy mężczyźni powinni po nie sięgać? Czy odżywki zwiększające masę mięśniową mają negatywny wpływ na libido? Jaki tryb życia należy prowadzić, by cieszyć się sprawnością seksualną? O tym wszystkim w kolejnym odcinku cyklu „Wasz seks” mówi Magdalena Tyrała, ekspert ds. seksuologicznych.
.

Masz problem z wczesnym wytryskiem? Sprawdź co…

Jak mężczyzna, który ma problem z wczesnym wytryskiem, może sobie z nim poradzić? – Są różne maści, które zmniejszają wrażliwość dotykową prącia. Stosuje się je 10 minut przed kontaktem seksualnym – mówi Magdalena Tyrała, ekspert ds. seksuologicznych. – Mężczyzna, aby móc kontrolować swój wytrysk, powinien również ćwiczyć mięśnie Kegla – dodaje nasza ekspertka. Jednak to nie wszystkie metody. Oglądnijcie nasz poradnik.
.

Zadzwoń do mnie tel. 883 917 884 lub napisz kontakt@szkolabliskosci.pl