SZKOŁA BLISKOŚCI
MAGDALENA TYRAŁA
Warsztat dla kobiet:
Chatka w Łętowni w Beskidzie Makowskim
22-24 kwietnia 2022
Drogie Kobiety!
Żyjemy w ogromnym pędzie, nie zwracając uwagi na siebie i na sposób, w jaki przeżywamy zarówno chwile radości, szczęścia, a także różne trudności. Nie znajdujemy na to zwyczajnie przestrzeni w naszej rzeczywistości. Nie mamy zatem jak zaobserwować swoich emocji i poczuć ich w ciele. Tym bardziej nie mamy czasu popracować nad ich rozładowaniem. Z biegiem lat te emocje się kumulują, tworząc w ciele ogrom napięć. Efektem tego mogą być pojawiające się choroby, zarówno ciała, jak i duszy. Często towarzyszą temu wszystkiemu problemy z seksualnością. Cierpi na tym również nasze poczucie własnej wartości i kobiecości, co z kolei w znaczący sposób rzutuje na spadek jakości życia seksualnego. Tak pojawiają się poważne problemy w związku. I co najgorsze, całą winą za to obarczamy wyłącznie siebie. Czy można temu zapobiec? Można. I właśnie pracy z tematem kobiecej seksualności chciałybyśmy poświęcić warsztat, na który mamy przyjemność serdecznie Was zaprosić. Chcemy pokazać Wam, jak znaleźć energię do działania na ten najlepszy i najbardziej produktywny etap Waszego życia, abyście mogły wspaniale wykorzystać swój czas, w zgodzie ze sobą, w miłości do siebie oraz w szczęśliwej relacji z partnerem.
Celem warsztatu jest wydobycie z każdej z uczestniczek Jej wewnętrznej energii, kobiecej siły, by podnieść poczucie własnej wartości, a tym samym jakość życia seksualnego. Postaramy się w tym celu zanurzyć głęboko w siebie, dotknąć swojej kobiecej natury i przyjrzeć się uczuciom, które temu towarzyszą. Będziemy pracować w duchu kobiecego kręgu w otoczeniu zapierającej dech w piersiach górskiej przyrody, przy dźwiękach niezwykle klimatycznych mis tybetańskich i gongów, które wspierają proces terapeutyczny. Będziemy doświadczać masaży nie tylko ciała, lecz także duszy, między innymi dźwiękiem i zapachem.
W jaki sposób? W TRZECH odsłonach:
PIĄTEK
• Powitanie i rozmowy w kręgu
• Kąpiel w dźwiękach
SOBOTA
• Kąpiel leśna
• Praca z wewnętrznymi przekonaniami na swój temat
• Praca z ciałem. Odnajdywanie w nim emocji i ćwiczenia na ich rozładowanie
• Masaż zapachami
• Taniec uzdrawiający
• Rozmowy w kręgu o seksualności i otulenie w kobiecym kręgu
• Masaż dźwiękiem
NIEDZIELA
• Kąpiel leśna z medytacją
• Praca z miednicą i taniec uzdrawiający
• Masaż zapachami i tworzenie swojego indywidualnego zapachu mocy
• Otulenie w kobiecym kręgu
*Program dostosowywany jest do potrzeb grupy, dlatego możliwe są małe zmiany
Co zyskasz po warsztacie?
Przede wszystkim poczujesz moc swojej kobiecości i w końcu ją docenisz. Diametralnie zmienisz też podejście do swojego ciała, dzięki temu, że poczujesz, jak cennym źródłem radości i przyjemności może się dla Ciebie stać i, jak ważny jest kontakt z nim, czego prawdopodobnie nikt wcześniej Ci nie pokazał. Dodatkowym bonusem jest fakt, że poznasz inne kobiety i może kolejny raz, a być może po raz pierwszy, przekonasz się, że „One” mogą się stać niezwykłym wsparciem dla siebie i razem dają sobie nadzwyczajną MOC.
INWESTYCJA:
- 800 pln (do 12 kwietnia warsztat w promocyjnej cenie 690 pln)
Liczba miejsc mocno ograniczona – limit 7 osób - ZAPISY: kontakt na adres kontakt@szkolabliskosci.pl
Do 18 kwietnia należy dokonać wpłaty na podane w mejlu konto bankowe.
- MIEJSCE: urokliwa Chatka w Łętowni w Beskidzie Makowskim
- Nocleg i wyżywienie (wegańskie śniadania, obiady i kolacje, napoje) w cenie warsztatów.
Przyjazd na miejsce w piątek na godzinę 18.00. W niedzielę obtulimy się na zakończenie warsztatów najpóźniej koło godziny 15.00
Gdzie i jak się spotykamy? Ważne informacje
Ideą spotkania jest jego wspólnotowy, bliskościowy charakter – blisko natury, blisko siebie, blisko innych kobiet, dlatego prosimy o wnikliwe zapoznanie się z warunkami. Chatka w Łętowni w Beskidzie Makowskim to rustykalna chatka z drewnianych ciosanych ręcznie bali, z podgrzewaną glinianą podłogą w sieni/przedpokoju.
Do dyspozycji są:
- 3 pokoje, w tym jeden w ciągu dnia będzie naszą przestrzenią działań wspólnych
- 6 łóżek, w tym 3 podwójne (jedno nawet potrójne), jedno piętrowe oraz dwa turystyczne
- pościel i ręczniki,
- przestrzeń z wyposażeniem do gotowania w sieni,
- łazienka z wanną, pralka,
- taras i zadaszony ganek.
Woda źródlana w kranach, więc prosimy o nie przywożenie wody w plastikowych butelkach. Prawdziwa ciemność, więc warto zabrać czołówkę.
O prowadzących warsztaty:
Magdalena Tyrała jest certyfikowaną trenerką bliskości i intymności. Jest także edukatorką seksualności. Przez 12 lat jako ekspertka ds. seksualności dzieliła się swoją wiedzą a także odpowiadała na pytania użytkowników na łamach portalu Interia.pl. Była również ekspertem w programie telewizyjnym „Wasz seks: Jaki jest a jaki może być”. Bierze udział w różnych debatach i webinarach na temat seksualności. Od 2012 roku prowadzi „Szkołę Bliskości”, poradnictwo seksuologiczne dla par. Pomaga osobom żyjącym w związkach na nowo zbudować satysfakcjonujące relacje i znacząco poprawić poziom życia seksualnego. Prowadzi warsztaty dla par, jest autorką cyklu warsztatów realizowanych w dużym kompleksie uzdrowiskowym „Malinowy Raj” w Solcu Zdrój. Od kilku lat koncentruje swoją energię na pracy z kobietami, tworząc dla nich autorski program warsztatów. Ich celem jest odnalezienie w sobie niezwykłego potencjału, którego źródłem jest seksualność.
W swojej pracy łączy wiedzę seksuologiczną, socjologiczną z praktyką terapeutyczną i unikatowymi doświadczeniami życiowymi. Specjalizację z seksuologii odbyła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła szkolenia z zakresu psychoterapii i terapii par. W swojej praktyce koncentruje się przede wszystkim na nauce wsłuchiwania się w siebie i w swoje potrzeby. W pracy z ciałem czerpie, między innymi, z metody Alexandra Lowena, TRE (Trauma Releasing Exercises), uważności oddechu i praktykach oddechowych.
Monika Doroszkiewicz od 11 lat zajmuje się pracą z dźwiękiem z osobami dorosłymi, młodzieżą, dziećmi, seniorami oraz z osobami z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi. Na co dzień pracuje z dźwiękiem prowadząc indywidualne sesje masażu dźwiękiem, jak i grupowe sesje relaksacyjne w Gabinecie Dźwiękoterapii „Masuje Misami”. Prowadzi dźwiękoterapię w Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko, w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprwnościami Intelektualnymi, w Domach Spokojnej Starości, DPS-ach oraz zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach.
Prezeska Fundacji Głos Serca, założyła pierwszy w Krakowie Ogród Społeczny i pierwszy w Polsce Hostel Interwencyjny dla grup mniejszościowych. Utworzyła przedsiębiorstwo społeczne, gdzie zatrudnione są osoby z niepełnosprawnościami w charakterze asystentów dźwiękoterapeuty. Przez lata szkoliła się w różnych metodach pracy z dźwiękiem i wypracowała własną metodę. Wieloletnie zdobywanie wiedzy i doświadczenia w pracy z dźwiękiem skłoniło ją do rozpoczęcia drogi szkoleniowca. W związku z tym podjęła działania nad wprowadzeniem do ZSK kwalifikacji zawodowej „Dźwiękoterapeuta”.
Joanna Mieszkowicz – uwielbia się ruszać – od dawna podróżuje po Polsce i świecie, od kilku lat intensywnie w głąb siebie. Taniec to jej żywioł, szczególnie tradycyjne tańce w kręgu oraz wirowe, ale również tarzanie się po podłodze, czyli np. contact improvisation. To, co jej daje siłę do życia to także zanurzanie się w przyrodzie (popularne ostatnio kąpiele leśne) oraz otaczanie się tym, co naturalne, lokalne, po prostu dobre dla ciała i ducha. Na tej fali postanowiła m.in. parę lat temu ratować tradycyjną architekturę drewnianą Małopolski i kupiła gospodarstwo rolne z 70-letnim domem z bali. Nie mieszka tam na stałe, ale jest typem organizatorki, więc tworzy gościnną przestrzeń dla różnych inicjatyw lub po prostu wypoczynku od zgiełku miast. Od ponad ćwierćwiecza nie je mięsa, przez prawie 15 lat prowadzi fundację ekologiczną, z którą posadziła setki drzew. Od ponad 8 lat jest mamą dwójki kochanych dzieciaczków. Jest także pasjonatką bioenergetyki Alexandra Lowena, w tym nurcie terapeutycznym odbyła kilkadziesiąt godzin warsztatów grupowych. Wspólnota daje siłę, dlatego z przyjaciółmi tworzy Festiwal Csángó w Polsce – więcej